Chcemy w morzu niepewności wskazywać drogę, która będzie niosła pozytywną zmianę społeczną.

Proces

Oferujemy kompleksowe podejście do projektowania strategii rozwoju przedsiębiorstwa. W tym celu stworzyłyśmy proces, który prowadzi od badania zachodzących zmian do przygotowania koncpecji innowacji. Opieramy się na trzech głównych krokach, a w każdym z nich wykorzystujemy kilka lub kilkanaście sprawdzonych metod badawczych (ilościowych, jakościowych i eksperymentalnych).

Skanowanie horyzontu zmian

Wyznaczenie trendów

Adaptacja nowych rozwiązań

2.Wyznaczanie trendów

3. Adaptacja nowych rozwiązań

1. Skanowanie horyzontu zmian

W pierwszym etapie przeprowadzamy śledztwo w poszukiwaniu sygnałów, które informują nas o potencjalnej zmianie obecnego stanu rzeczy. Zarówno zakres eksploracji, jak i źródła informacji zależne są od badanego obszaru. Wykorzystujemy dane pośrednie i bezpośrednie, w tym współpracę z ekspertami branżowymi i środowiskiem naukowym.

2. Wyznaczanie trendów

Analiza znalezionych sygnałów zmian pozwala nam na wyznaczenie trendów, które napędzają kierunek rozwoju badanego przez nas obszaru zainteresowania. Naszym celem jest spojrzeć na trend z szerokiej perspektywy. Stosując metody ilościowe i jakościowe, poznajemy dynamiczność i sposoby manifestacji trendu oraz określamy jego wpływ na społeczeństwo i środowisko biznesowe.

3. Adaptacja nowych rozwiązań

Jak przełożyć treść na konkretne rozwiązania? W ostatnim etapie  wspomagamy przedsiębiorstwa w procesie innowacji i tworzenia indywidualnej strategii. Wspólnie opracowujemy nową wizję rozwoju wykorzystując techniki futures thinking. Papierkiem lakmusowym rekomendowanych rozwiązań są dla nas Cele Zrównoważonego Rozwoju określone przez ONZ.

Kim jesteśmy?

Busola Trends powstała z pasji do innowacji, a także połączenia doświadczenia branży badawczej i projektowania użytkowego. Wskazujemy kierunki rozwojów dla marek i rynków, tworzymy i publikujemy analizy trendów oraz organizujemy warsztaty pokazujące, jak przełożyć informacje na rozwiązania biznesowe.

Małgorzata Piskórz

Badaczka i analityczka trendów, specjalizująca się w analizach ilościowych i metodologi foresightowej, współzałożycielka Busola Trends. Posiada 10-letnie doświadczenie w realizacji projektów badawczych z wykorzystaniem technik ilościowych i jakościowych, zdobyte na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, w PBS sp. z o.o., oraz jako Starszy Kierownik Projektów Badawczych w Danae sp. z o.o. Jest autorką licznych projektów i publikacji z zakresu analizy trendów i planowania scenariuszowego, w tym w obszarach rozwoju GenAI, rozwoju miast i regionów oraz trendów społeczno-kulturowych.

Małgorzata Piskórz

Badaczka marketingowa i analityczka trendów specjalizująca się w badaniach ilościowych. Jako towaroznawca najlepiej odnajduje się w tematyce badania produktów, konsumentów i projektowania innowacji produktowych. Doświadczenie zdobyła w agencji badawczej PBS oraz w agnecji badawczo-konsultingowej Danae sp. z. o. o., gdzie obecnie pełni funkcję Starszego Kierownika Projektów. Prywatnie uwielbia spędzać czas z rodziną, grać w gry planszowe i nadawać starym meblom nowe życie.

Karolina Thakker

Multidyscyplinarna projektanka specjalizująca się w metodologii futures thinking, z wykształceniem w zakresie inżynierii projektowania przemysłowego. Obecnie mieszka w Holandii, gdzie zajmuje się organizacją wydarzeń i warsztatów z foresight'u oraz dizajnu spekulatywnego w ramach lokalnego oddziału Speculative Futures w Rotterdamie. Prywatnie miłośniczka trekkingu, kajaków, ostrego jedzenia azjatyckiego i literatury fantastycznej.

Karolina Thakker

Multidyscyplinarna projektanka specjalizująca się w metodologii futures thinking, z wykształceniem w zakresie inżynierii projektowania przemysłowego. Obecnie mieszka w Holandii, gdzie zajmuje się organizacją wydarzeń i warsztatów z foresight'u oraz dizajnu spekulatywnego w ramach lokalnego oddziału Speculative Futures w Rotterdamie. Prywatnie miłośniczka trekkingu, ostrego jedzenia azjatyckiego i literatury fantastycznej.

Kontakt

Miło nam Cię tu widzieć. Czy wierzysz w to, że zmiany oferują nowe możliwości rozwoju? My też!

Śledz nas w mediach społecznościowych, żeby dowiedzieć się więcej o naszej pracy. Jeśli chcesz usłyszeć o nowych projektach, podjąć współpracę lub po prostu porozmawiać, to wyślij nam wiadomość.

Wyślij wiadomość

Kontakt

Miło nam Cię tu widzieć. Czy wierzysz w to, że zmiany oferują nowe możliwości rozwoju? My też!

Śledz nas w mediach społecznościowych, żeby dowiedzieć się więcej o naszej pracy. Jeśli chcesz usłyszeć o nowych projektach, podjąć współpracę lub po prostu porozmawiać, to wyślij nam wiadomość.

Miło nam Cię tu widzieć. Czy wierzysz w to, że zmiany oferują nowe możliwości rozwoju? My też!

Śledź nas w mediach społecznościowych, żeby dowiedzieć się więcej o naszej pracy. Jeśli chcesz usłyszeć o nowych projektach, podjąć współpracę lub po prostu porozmawiać, to wyślij nam wiadomość.

Wyślij wiadomość