Chcemy w morzu niepewności wskazywać drogę, która będzie niosła pozytywną zmianę społeczną.

Proces

Oferujemy kompleksowe podejście do projektowania strategii rozwoju przedsiębiorstwa. W tym celu stworzyłyśmy proces, który prowadzi od badania zachodzących zmian do przygotowania koncpecji innowacji. Opieramy się na trzech głównych krokach, a w każdym z nich wykorzystujemy kilka lub kilkanaście sprawdzonych metod badawczych (ilościowych, jakościowych i eksperymentalnych).

Skanowanie horyzontu zmian

Wyznaczenie trendów

Adaptacja nowych rozwiązań

2.Wyznaczanie trendów

3. Adaptacja nowych rozwiązań

1. Skanowanie horyzontu zmian

W pierwszym etapie przeprowadzamy śledztwo w poszukiwaniu sygnałów, które informują nas o potencjalnej zmianie obecnego stanu rzeczy. Zarówno zakres eksploracji, jak i źródła informacji zależne są od badanego obszaru. Wykorzystujemy dane pośrednie i bezpośrednie, w tym współpracę z ekspertami branżowymi i środowiskiem naukowym.

2. Wyznaczanie trendów

Analiza znalezionych sygnałów zmian pozwala nam na wyznaczenie trendów, które napędzają kierunek rozwoju badanego przez nas obszaru zainteresowania. Naszym celem jest spojrzeć na trend z szerokiej perspektywy. Stosując metody ilościowe i jakościowe, poznajemy dynamiczność i sposoby manifestacji trendu oraz określamy jego wpływ na społeczeństwo i środowisko biznesowe.

3. Adaptacja nowych rozwiązań

Jak przełożyć treść na konkretne rozwiązania? W ostatnim etapie  wspomagamy przedsiębiorstwa w procesie innowacji i tworzenia indywidualnej strategii. Wspólnie opracowujemy nową wizję rozwoju wykorzystując techniki futures thinking. Papierkiem lakmusowym rekomendowanych rozwiązań są dla nas Cele Zrównoważonego Rozwoju określone przez ONZ.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy przyjaciółkami, które od lat wzajemnie się inspirują. Busola Trends powstała z pasji do innowacji, a także połączenia naszych doświadczeń w branży badawczej i projektowania użytkowego. Trzon Busoli stanowi nasz duet, ale w każdym projekcie korzystamy ze współpracy z ekspertami i specjalistami z różnych dziedzin.

Małgorzata Piskórz

Analityczka trendów i badaczka specjalizująca się w technikach ilościowych. Absolwentka towaroznastwa, na którym zafascynowała się  projektowaniem nowych produktów i usług. Jako kierownik projektów badawczych realizowała zarówno projekty społeczne, jak i marketingowe współpracując m.in. z przedstawicielami rynku gier losowych, branży finansowej, telekomunikacyjnej, oraz organami centralnej administracji rządowej. Od 2020 roku współzałożycielka Busola Trends, gdzie stosując narzędzia foresightu strategicznego zajmuje się tropieniem i opisywaniem trendów oraz prognozowaniem przyszłości. Jako badaczka oraz prognostka uwielbia szukać odpowiedzi na pytania „co jeśli?”, „co wtedy?”

Małgorzata Piskórz

Badaczka marketingowa i analityczka trendów specjalizująca się w badaniach ilościowych. Jako towaroznawca najlepiej odnajduje się w tematyce badania produktów, konsumentów i projektowania innowacji produktowych. Doświadczenie zdobyła w agencji badawczej PBS oraz w agnecji badawczo-konsultingowej Danae sp. z. o. o., gdzie obecnie pełni funkcję Starszego Kierownika Projektów. Prywatnie uwielbia spędzać czas z rodziną, grać w gry planszowe i nadawać starym meblom nowe życie.

Karolina Thakker

Multidyscyplinarna projektanka specjalizująca się w metodologii futures thinking, z wykształceniem w zakresie inżynierii projektowania przemysłowego. Obecnie mieszka w Holandii, gdzie zajmuje się organizacją wydarzeń i warsztatów z foresight'u oraz dizajnu spekulatywnego w ramach lokalnego oddziału Speculative Futures w Rotterdamie. Prywatnie miłośniczka trekkingu, kajaków, ostrego jedzenia azjatyckiego i literatury fantastycznej.

Karolina Thakker

Multidyscyplinarna projektanka specjalizująca się w metodologii futures thinking, z wykształceniem w zakresie inżynierii projektowania przemysłowego. Obecnie mieszka w Holandii, gdzie zajmuje się organizacją wydarzeń i warsztatów z foresight'u oraz dizajnu spekulatywnego w ramach lokalnego oddziału Speculative Futures w Rotterdamie. Prywatnie miłośniczka trekkingu, ostrego jedzenia azjatyckiego i literatury fantastycznej.

Kontakt

Miło nam Cię tu widzieć. Czy wierzysz w to, że zmiany oferują nowe możliwości rozwoju? My też!

Śledz nas w mediach społecznościowych, żeby dowiedzieć się więcej o naszej pracy. Jeśli chcesz usłyszeć o nowych projektach, podjąć współpracę lub po prostu porozmawiać, to wyślij nam wiadomość.

Wyślij wiadomość

Kontakt

Miło nam Cię tu widzieć. Czy wierzysz w to, że zmiany oferują nowe możliwości rozwoju? My też!

Śledz nas w mediach społecznościowych, żeby dowiedzieć się więcej o naszej pracy. Jeśli chcesz usłyszeć o nowych projektach, podjąć współpracę lub po prostu porozmawiać, to wyślij nam wiadomość.

Miło nam Cię tu widzieć. Czy wierzysz w to, że zmiany oferują nowe możliwości rozwoju? My też!

Śledź nas w mediach społecznościowych, żeby dowiedzieć się więcej o naszej pracy. Jeśli chcesz usłyszeć o nowych projektach, podjąć współpracę lub po prostu porozmawiać, to wyślij nam wiadomość.

Wyślij wiadomość